CENTRU DE EXCELENȚĂ ÎN DIAGNOSTICAREA ȘI TRATAREA AFECȚIUNILOR MAMARE
CENTRU INTEGRAT DE DIAGNOSTIC ȘI TRATAMENT AL AFECȚIUNILOR SÂNULUI

DIAGNOSTICARE EXACTĂ

Centrul integrat de diagnostic și tratament al afecțiunilor sânului înseamnă, încă din anul 2008, o promisiune de excelență în servicii medicale oferite de întreaga echipă de imagiști, senologi, chirurgi și oncologi, care, printr-un management perfect al celor mai dificile cazuri medicale și-au dovedit competențele în diagnosticare și tratament.

De asemenea, dotarea cabinetelor medicale cu toată aparatura performantă necesară unui diagnostic precoce al afecțiunilor, a fost o altă caracteristică esențială în oferirea posibilității pacientelor de a accesa servicii de excelență.

CÂND AI PROBLEME DE SĂNĂTATE

APELEZI LA CEI MAI BUNI DOCTORI

TRATAMENT EFICIENT

Cu ajutorul echipei medicale și a dotărilor tehnice de ultima generație din cabinete, săli de operație, saloane postoperatorii și rezerve, mii de cazuri de cancer mamar și-au găsit rezolvarea, tot atâtea vieți fiind salvate.

Metodele de tratament abordate în spitalul nostru asigură pacientelor o șansă de vindecare postoperatorie mult mai rapidă, o rată de complicații mult redusă și posibilitatea de a reveni la aspecte normale ale vieții socio-profesionale într-un timp mult mai scurt.

ECHIPĂ MEDICALĂ MULTIDISCIPLINARĂ

MEDICI DE ELITĂ

În patologia sânului, echipa medicală ROYAL HOSPITAL BUCHAREST abordează cu succes orice tip de operație.

efectuăm cu succes orice operație ce ține de patologia mamară: biopsie mamară, biopsia ganglionului santinelă, excizie tumori mamare, lumpectomie, sectorectomie, mastectomie totală, mastectomie radicală modificată, limfadenectomie axilară, sampling axilar, mastectomie subcutanată, mastectomie skin sparing, reconstrucție mamară parțială, reconstrucție mamară totală cu țesut autolog sau cu implant mamar, remodelare sâni, chirurgie oncoplastică, reconstrucție mamelon și areolă, reconstrucție cu TRAM, reconstrucție cu Latissimus Dorsi, excizie leziuni infraclinice mamare cu reperaj ecoghidat sau stereotaxic cu harpon.

ARTICOLE

PE TEME SENOLOGICE

nodul la sân

CE FACEM CÂND DEPISTĂM UN NODUL LA SÂN?

Cancerul de sân

CANCERUL DE SÂN – CANCERUL MAMAR

GANGLIONUL SANTINELĂ – CUM NE AJUTĂ ÎN CHIRURGIA MODERNĂ A CANCERULUI DE SÂN?

Riscul de a dezvolta cancer mamar: scorul BIRADS

RISCUL DE A DEZVOLTA CANCER MAMAR: SCORUL BIRADS