Centrul Integrat de Diagnostic și Tratament al Sânului | Royal Hospital

Centrul integrat de diagnostic și tratament al sânului

2008 În 2008, când am înființat Centrul de Diagnostic și Tratament al Sânului, fiind singurul centru medical privat care a integrat servicii de preventive, diagnostic și tratament al tuturor afecțiunilor sânului, ne-am propus să devenim un etalon al serviciilor medicale private, în acest domeniu nou, al senologiei.

În 2008 am fost primul centru medical care a achiziționat SONOELASTOGRAFUL, aparat medical cu ajutorul căruia se măsoară elasticitatea tumorilor mamare și se diferențiază cu o acuratețe superioară tumorile benigne (necanceroase) de cele maligne (canceroase), depistând cancerul în fazele incipiente, când încă poate fi vindecat .

2018 În 2018, în noul sediu al spitalului ROYAL HOSPITAL BUCHAREST, efectuăm cu succes orice operație ce ține de patologia mamară:  biopsie mamară, biopsia ganglionului santinelă, excizie tumori mamare, lumpectomie, sectorectomie, mastectomie totală, mastectomie radicală modificată, limfadenectomie axilară, sampling axilar, mastectomie subcutanată, mastectomie skin sparing, reconstrucție mamară parțială, reconstrucție mamară totală cu țesut autolog sau cu implant mamar, remodelare sâni, chirurgie oncoplastică, reconstrucție mamelon și areolă, reconstrucție cu TRAM, reconstrucție cu Latissimus Dorsi, excizie leziuni infraclinice mamare cu reperaj ecoghidat sau stereotaxic cu harpon .

Centru de ginecologie

Ne propunem în continuare să ne menținem standardele de calitate, să oferim informații și servicii complete și actualizate și să convingem cât mai mulți pacienți că prevenția este importantă. Punem preț pe sănătate și oferim respect pacienților care trec prin situații dificile în ceea ce privește sănătatea proprie.

Pentru toate acestea, avem credința că Royal Hospital Bucharest este alegerea dumneavostră principala. Iar noi, întreagă echipă, vă stăm la dispoziție cu servicii medicale complete.

Centrul integrat de diagnostic și tratament al sânului